Hamrlová vzorně reprezentovala GK na závodu III. ligy v Jindřichově Hradci

V hodnocení se bude stále opakovat slůvku super – ale po zásluze.
 
Tohoto těžkého závodu se zúčastnila jen Verča. Závod se jí velmi podařil a lze ho hodnotit jen slovy – SUPER !!! Na závod jsme jeli především pro zkušenosti z těžkého závodu. Vzhledem k požadovaným požadavkům pro jednotlivá nářadí, konkurenci oddílů, počtu závodnic a jejich výsledků z minulého roku by před začátkem závodu byl úspěch nebýt poslední. Máme totiž oproti konkurenci velmi slabá bradla / málo prvků z mezinárodních pravidel a z toho důvodu máme nízkou výchozí známku - víme o tom a pracujeme na zlepšení – je to však učení na dlouhou dobu. Navíc z marod rukou se zvažovalo, zda k bradlům vůbec nastoupí. Veronika přesto vybojovala super 10. místo. V její kategorii závodilo 15 závodnic.
 
Kromě výborného místa v celkovém pořadí zazářila i na jednotlivých nářadích. Vyšlo jí nalosování na nářadí, kdy začínala na kladině a končila na bradlech. To bylo vzhledem „ urvaným „ puchýřům na ruce výborné losování – tj. s bolavou rukou končit na bradlech.
 
Kladinu zvládla z třetí nejvyšší obtížnosti – tj. jen dvě závodnice měli sestavu obtížnější. A navíc ji zacvičila super čistě – nelépe za všech !!! Výsledná známka za obtížnost a provedení byla opět ze všech závodnic nejlepší !!! OPĚT S U P E R !!!!
 
Na prostných zacvičila také všechny salta vpřed. Salto vzad jsme odložili na některý příští závod. I tak to byla třetí nejobtížnější sestava a i přes drobné zaváhání při provedení to byla celkově 6 nejvyšší známka.
 
Při přeskoku skákala první přeskok na jistotu – jen přeskok. Druhý skok zkoušela přemet s obratem 360° - tj. o dalších 180° více než na mistrovství ČR. Rozhodčí jí ho uznali – jen chce to pro příště doladit jeho provedení. Ze všech závodnic tak náročný skok předvedla už jen jedna další závodnice !!!!!
 
Končila na bradlech. Po zalepení puchýřů, předvedla i s bolestí nejen vzklopku na spodní žerdi ale i poprvé na závodech i vzklopku na horní žerdi. Bohužel bylo vynecháno salto vzad na seskok – pro puchýře v Hradci vůbec nebylo zkoušeno. I tak perfektní výkon na bradlech zvláště s bolavou rukou.
 
Celkově lze hodnotit dalekou cestu vlakem jako velmi úspěšnou. Je nutné poděkovat i pořadatelům, jak se nás, hosty z Moravy starali. A pokud se vše vydaří, určitě využijeme jejich pozvání na jarní závod - pohár Vajgaru – a opět do krásného města – Jindřichova Hradce zavítáme.
1.12.2010 - 14:30
Hulíňan